piątek, 17 października 2014

Farby i woski do stylizacji mebli - tylko u nas!

Naturalne, całkowicie ekologiczne, bezpieczne dla dzieci kobiet w ciąży, stworzone na bazie emulsji wodno-olejowej farby Byta-yta to doskonały produkt do kreatywnej stylizacji i przeróbki mebli, przedmiotów z ceramiki, szkła czy tapicerek.

Opracowane i stworzone w Szwecji według autorskiej receptury farby i woski zawierają tylko naturalne składniki - olej, kredę, wosk pszczeli,a także pigmenty mineralne.

Malując farbami Byta-yta nie tylko przywracasz urodę starym meblom, dbasz o środowisko naturalne oraz o swoje zdrowie.Pierwszą zaletą farb na bazie oleju lnianego w porównaniu do farb kredowych na bazie akryli jest to,że zabezpieczają one dodatkowo malowane przedmioty drewniane. Polega to na tym, że farby te są sporządzone na bazie oleju lnianego, który wnika w strukturę drewna impregnując je i zabezpieczając zarówno jego powierzchnię jak i wnikając wgłąb.
 Niestety większość dotychczas używanych w Polsce farb kredowych jest produkowanych na bazie akrylu. Nie wsiąkają one tak w malowany materiał, przedmiot przez co także nie zabezpieczają go tak, jak farby lniane do mebli na bazie oleju lnianego.
Oprócz tego, w odróżnieniu od farb kredowych (chalk paints) stosowanych do stylizacji mebli, farby Byta-Yta nawet po wyschnięciu i całkowitym utwardzeniu się wosku pozostają elastyczne i „pracują” razem z meblem w zależności od temperatury i wilgotności.
Małe uszkodzenia powłoki np. porysowanie ostrym przedmiotem, zwykle daje się zamaskować intensywnie pocierając uszkodzony fragment gąbką z woskiem. Potraktowane w ten sposób brzegi zarysowania schodzą się ponownie i rysa znika bez śladu.
Nie da się w ten sposób naprawić większych uszkodzeń, ale można pięknie odnowić stary - zapomniany już dawno mebel.